Arnhem Business School – Holandia

dnia

Arnhem jest miastem liczącym około 150 tyś. mieszkańców i należy do aglomeracji liczącej ich 740 tyś. Jest malowniczo położone nad Dolnym Renem, w pobliżu granicy z Niemcami.

Akademik znajduje się w centrum miasta, bardzo blisko dworca kolejowego. Kampus uczelni znajduje się około 5 km od centrum. Najlepszym środkiem komunikacji jest rower , który można bez problemów wypożyczyć. Miesięczny koszt wypożyczenia wynosi 12€.

Uniwersytet

Arnhem Business School jest uczelnią publiczną. Nie jest to duża uczelnia, studiuje na niej około 1400 studentów. Zajęcia prowadzone są w małych grupach, zwykle 25-osobowych. Co tydzień trzeba oddawać pracę grupową, na którą kładziony jest duży nacisk. Ponadto każdy przedmiot kończy się egzaminem. Konsultacje z wykładowcami możliwe są w bardzo prosty sposób, kontaktować można się zarówno osobiście jak i mailowo.

Źródło: pixabay.com 08.05.2019

Warunki mieszkaniowe

Akademik uczelni dzieli się na apartamenty 3-osobowe lub 4-osobowe. Każdy osoba ma własna sypialnię, ponadto w apartamencie znajduje się salon z kuchnią, toaleta oraz łazienka. Wyposażenie jest dość proste, znajdują się tam tylko podstawowe przedmioty takie jak szklanki, sztućce, czy talerze. W sypialni znajduje się łóżko, biurko i krzesło oraz stolik i szafa.

International Office

Kontakt z biurem jest bardzo łatwy. Odpowiedzi na pytania udzielane są szybko i nie występują żadne trudności w komunikacji. W pierwszym tygodniu organizowany jest Orientation Day, podczas którego nowi studenci zapoznawani są z uczelnią, kampusem, miastem i okolicą.

Koszty utrzymania

Koszty wynajmu pokoju w akademiku różnią się nieznacznie w zależności od pokoju. Wynoszą one około 430€ miesięcznie. Do tej kwoty mogą dojść dodatkowe opłaty wynikające z dużego wykorzystywania ogrzewania. Cenny produktów codziennego użytku są tam wyższe, ale nie różnią się diametralnie. Zakupy najlepiej jest robić w dużych supermarketach takich jak Albert Heijn, czy Lidl.

Źródło: pixabay.com 08.05.2019

Czas wolny

Zaletą mieszkania w Holandii, a w szczególności w Arnhem jest to, że wszędzie jest blisko. Miasta takie jak Amsterdam, Rotterdam, czy Haga oddalone są tylko o 1 godzinę drogi, a Antwerpia, Kolonia i Bruksela o ok. dwie godziny.

Problemem mogą okazać się ceny pociągów, na które studentom zagranicznym nie przysługują zniżki. Za około 1,5 godziny drogi trzeba zapłacić 12€.

Bardzo dużym plusem jest lokalizacja akademika, który znajduje się w ścisłym centrum. Dzięki temu można z łatwością korzystać z „nocnego życia miasta”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s