Universidad de Oviedo

Oviedo

Oviedo to 225 – tysięczne miasto w północnej Hiszpanii (Costa Verde), w prowincji Asturia. Z Oviedo pochodzi słynny kierowca rajdowy Fernando Alonso. Tutaj również rozgrywają się niektóre sceny filmu Woody’ego Allena „Vicy, Cristina, Barcelona”. Na jednej z ulic znajduje się  pomnik znanego reżysera. Miasto jest także ośrodkiem przemysłu hutniczego.

Z Polski nie ma bezpośrednich lotów. Od lotniska w Madrycie dzieli je ponad 400 km, a trasę tą można pokonać autobusem.

Źródło: Pixabay 8.04.19

Zakwaterowanie, koszty utrzymania, czas wolny

Uniwersytet oferuje zakwaterowanie w  akademikach w Oviedo : San Gregorio Residence Hall and the America Residence Hall. Aplikacja poprzez stronę: http://www.uniovi.es/en/vida/alojamiento. Koszt pokoju jednoosobowego to 399 EUR miesięcznie, a miejsca w pokoju dwuosobowym to 311 EUR.  Koszt wynajmu pokoju w mieszkaniu z innymi studentami to 210 – 250 EUR + opłaty za media. Pobierana jest kaucja w wysokości miesięcznego czynszu. Miesięczne koszty utrzymania to ok. 600 EUR.

Warto wyrobić kartę ESN Card, która upoważnia do zniżek na przejazdy autobusowe (przewoźnik ALSA) oraz  na bilety lotnicze (Ryanair).

W Oviedo znajduje się gotycka katedra San Salvador, której budowę rozpoczęto w 1388 roku, a niedaleko miasta, na zboczu usytuowany jest przedromański, dwupoziomowy kościół  Santa Maria del Naranco. Czas wolny spędzić można w Muzeum Archeologicznym czy Muzeum Sztuk pięknych ze zbiorami malarstwa z regionu czy jednym z parków czy terenów rekreacyjnych.

Źródło: Pixabay 8.04.19

Uniwersytet

Uczelnia jest uczelnią państwową, która powstała w  1574 roku i na której studiuje 27 tys. studentów. Jest jednym z najstarszych uniwersytetów w Hiszpanii. Posiada kilka kampusów, w samym Oviedo  (min. w mającym ponad 400 lat budynku) oraz miastach Gijón i Mieres. School of Computer Science Engineering zlokalizowana jest w centrum miasta. Semestr zimowy zaczyna się w połowie września, natomiast letni w 3 tygodniu stycznia. Na uczelni działają kafejki z niedrogimi przekąskami, a w mieście można zjeść przyzwoity posiłek już za 8 EUR.

Studenci mają dostęp do biblioteki oraz mogą korzystać ze stanowisk komputerowych. W pobliżu uniwersytetu jest wiele miejsc umożliwiających uprawianie sportu (basen, boisko do piłki nożnej, korty tenisowe). Uczelnia oferuje dla studentów z zagranicy kursy języka hiszpańskiego na różnym poziomie zaawansowania.

Działający na uczelni ESN organizuje wiele atrakcji, także sportowych dla studentów z wymiany.

Studia na kierunku Computer Science wg relacji uczestników wymagają ciągłej pracy. W ciągu semestru jest kilka zaliczeń, a na koniec egzaminy. Ocena końcowa jest średnią ważoną wszystkich ocen. Na niektórych przedmiotach studenci zagraniczni są bardzo nieliczną grupą.

Lista kursów prowadzonych w języku angielskich dostępna jest tutaj:

http://sies.uniovi.es/ofe-pod-jsf/web/ingles/index.faces.

Źródło: Universty of Oviedo 8.04.2019

 

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s