University of Lorraine (Nancy)

dnia
nancy-one
Źródło: media-cdn 03.04.2019

Nancy jest miastem we wschodniej Francji, znajduje się w nim wiele muzeów i zabytków, w tym m.in. Plac Stanisława wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO – inicjatorem jego budowy był dawny król Polski Stanisław Leszczyński.

Istnieje kilka możliwości dotarcia do Nancy, np. najpierw samolotem do Paryża lub Bazylei, a następnie pociągiem do Nancy.

Zakwaterowanie, koszty utrzymania:

Koszt pokoju w akademiku Residence Boudonville waha się – w zależności od wielkości – pomiędzy 280-500€. Istnieje również możliwość ubiegania się o dodatkowe stypendium CAF (w wysokości 85-150€). Wymagana jest kaucja w wysokości oscylującej w granicach miesięcznego czynszu.

Ceny we Francji są wyższe niż w Polsce. Średni miesięczny koszt wydatków w supermarkecie wynosi ok. 200€. Przykładowe ceny: mleko 0,80 – 1,50€ / 1l, jajka 1,60€ (6 sztuk), sok pomarańczowy 1,6 – 2,05€/1l, bagietka 0,50 – 1,20€, croissant 0,45 – 0,90€.

Głównym środkiem komunikacji miejskiej są tramwaje, a stawki biletowe wynoszą: 1.30€ za bilet jednorazowy, 9.50€ za 10 biletów oraz 4€ za bilet całodniowy. Najważniejsze punkty miasta są jednak usytuowane blisko siebie, dlatego bez problemu można poruszać się pieszo.

Czas wolny:

Nancy jest miastem studenckim, znajduje się w nim wiele sklepów, restauracji, kawiarni i barów. Ponadto uczelnia zapewnia bogatą ofertę darmowych zajęć sportowych, m.in. basen, uczestnictwo w sportach drużynowych, tańcach czy Taekwondo. Wolny czas można również spędzić wybierając się do muzeów sztuki czy podziwiając zabytki architektury – króluje styl secesyjny i art déco.

Dzięki położeniu miasta we wschodniej części Francji, Nancy to także doskonała baza wypadowa, aby wybrać się do Luksemburga, Szwajcarii czy Niemiec.

Uniwersytet:

University of Lorraine to uniwersytet państwowy, na którym studiuje ponad 60 000 studentów, w tym wielu z zagranicy. Wydział Prawa i Ekonomii zlokalizowany jest w centralnej części miasta.

Studenci mogą korzystać z biblioteki, sal wyposażonych w komputery oraz zaplecza gastronomicznego.

Uczelnia organizuje Orientation Week oraz oferuje program Buddy, podczas którego przydzielona osoba pomaga w niezbędnych formalnościach podczas pierwszych dni po przyjeździe.

Zajęcia prowadzone są w sposób różnorodny; odbywają się zarówno wykłady, jak i ćwiczenia.  Formy zaliczenia kursu zależą od prowadzącego: najczęściej jednak w formie projektu lub egzaminu. Istnieje możliwość konsultacji po zajęciach. W ocenie studentów, komunikacja możliwa jest w języku angielskim, jednak znajomość języka francuskiego znacznie ułatwia sprawne porozumiewanie się.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s