Londyn – University of West London

dnia

Londyn to miasto, które niewielu osobom trzeba przedstawiać. Jedna z najbardziej znanych stolic na świecie i jednocześnie jedno z najważniejszych centrów kulturowych, biznesu i edukacji.


Źródło: wikipedia

Pogoda

Pogoda w Wielkiej Brytanii to często deszcz i mgły. Klimat uwarunkowany jest południowo-zachodnimi wiatrami, które nieprzerwanie nanoszą wilgotne powietrze. Szczególnie w północnej i zachodniej, górzystej części kraju występują obfite opady. Słońca należy poszukiwać głownie na południowym oraz południowo- zachodnim wybrzeżu. Latem w Londynie średnia temperatura wynosi 21°C, zimą w okolicy 6°C.

Koszty utrzymania, transport, atrakcje

Koszty  życia są wyższe niż w Polsce, ale dotyczy to głównie zakwaterowania i transportu. Ceny jedzenia  kształtują się na nieco wyższym poziomie ( w Londynie znajdziemy sieciówki takie jak Lidl czy Aldi). Cena kawy, herbaty w kafejce to ok. 2£. Słynne fish&chips na wynos to koszt ok. 8£, a „pudełka” w chińskiej dzielnicy ok. 5£.

Londyn i okolice podzielony jest na 9 stref.  Czym dalsza strefa, tym koszt dojazdu jest wyższy. Warto o tym pamiętać szukając noclegu. W godzinach szczytu bilety są droższe.

Koszt jednego przejazdu autobusem to 1,5£, koszt dziennego przejazdu metrem ok. 6£. W przypadku dłuższego pobytu warto zaopatrzyć się w tzw. „oyster card”.

Koszt przejazdu z Lotniska Luton do centrum Londynu autobusem  linii Green Line lub National Express to koszt 10£ w jedną stronę.

Po Londynie można poruszać się też rowerem. Rower można wypożyczyć już w kwocie 2£ za dobę (wymagana karta kredytowa). Gdy będziemy poruszać się od stacji rowerowej do stacji i nie przekroczymy 20 minut nie zapłacimy dodatkowo nic za przejazd (po przekroczeniu czasu naliczana jest opłata, ściągana z karty). W centrum stacje rozmieszczone są tak, że bez problemu pokonamy dystans od jednej do drugiej. Wygodnie jest zainstalować na smartfonie aplikację, dzięki której z łatwością znajdziemy stację i sprawdzimy, czy są w niej dostępne rowery.

Londyn to mnóstwo teatrów, muzeów (wstęp do państwowych muzeów jest darmowy), galerii, parków, ciekawa architektura, a przede wszystkim różnorodność kulturowa.

Uniwersytet

University of West London to nowoczesna i dobrze zorganizowana uczelnia. W 2013 roku uznany z najlepszy współczesny uniwersytet w Londynie. Położony jest w zachodniej części Londynu (metrem ok.  pół godziny do centrum), w pobliżu parków, barów restauracji i niedaleko centrum handlowego. Sale są przestronne i dobrze wyposażone. Studenci oprócz tradycyjnych zajęć, biorą udział w „zajęciach terenowych”, konferencjach, wolontariacie. Na uniwersytecie działają organizacje studenckie.

Oferuje różne formy zakwaterowania, w tym w akademiku. Koszty wynajęcia pojedynczego pokoju zaczynają się od 152£ za tydzień (z uwzględnieniem rachunków). Pokoje są umeblowane. Na terenie uniwersytetu znajdują się restauracje, bary i kawiarenki.

Ceny posiłków zaczynają się od 5-6 £.

Jako ciekawostka: jeden ze znanych absolwentów uniwersytetu to Freddie Mercury.

Wszelkie informacje dla studentów przyjeżdżających można znaleźć tutaj: informacje

A także tutaj: incoming students

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s